      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      SAMSUNG ODYSSEY G7 C27G75TQSM
      Samsung Odyssey G7 C27G75TQSM 27″ Curved QHD 240Hz HDR QLED Gaming Monitor
      ₨175,000
      • 26.9″ Vertical Alignment (VA) Panel
      • 2 x DisplayPort 1.4 | 1 x HDMI 2.0
      • 2560 x 1440 @ 240 Hz Resolution
      • 2500:1 Static Contrast Ratio
      • 350 cd/m² Brightness
      • 1000R Curvature | HDR 600
      • 178°/178° Viewing Angles
      • 1 ms Response Time (GtG)
      • Supports 1.07 Billion Colors
      • 2 x USB 3.1 Gen 1 Type-A | 3.5mm Audio
      Out of stock
      Browse
      • Accessories
        • Adaptors
        • Cables
        • Cameras
        • Car Accessories
        • Graphic Tablet
        • Keyboard Add-Ons
        • Lifestyle
        • Smart Case
        • Speakers
        • Thermal Solutions
        • Type-C HUB
        • USB Flash Drives
        • Wall Chargers
        • Webcams/Microphones
        • Wireless Earphones
      • Computers
        • Cables
        • Casings
        • CPU Coolers
        • Graphic Cards
        • Monitors
        • Motherboards
        • Power Supplies
        • Processors
        • RAMs
        • RGB Fans For PC
        • Storage
        • Vertical GPU Brackets
      • Consoles
      • Digital Keys
      • Gaming Gear/Peripherals
        • Chairs
        • Game Pad/Controllers
        • Gaming Combos
        • Gaming Desk
        • Gaming Mouse Pads in Pakistan
        • Headset Stand
        • Headset/Headphones
        • IEMs/Earbuds
        • Keyboards
        • Monitor Arms
        • Mouse
        • Mouse Bungee
        • RGB LED Bars
        • RGB Strips
        • Smart Home
        • Steering Wheels
        • Video Capture Cards
      • Laptops
        • Gaming Laptops
        • Office Laptops
      • MSI Monitors Sale
      • Networking Gear
        • PCIE WIFI and Bluetooth Devices
        • Routers
        • USB WiFi Devices
      • VR Headsets
      • Description
      • Additional information
      Unmatched Immersion
      WQHD resolution
      Infinity Core Lighting
      Rapid 240hz Refresh Rate
      Lightning Fast 1ms Response Times
      NVIDIA® G-SYNC™ and FreeSync Premium Pro Support
      Cutting Edge QLED Technology
      Display
      Size26.9″
      Screen Area23.49 x 13.22″ / 596.736 x 335.664 mm
      Panel TypeVA LCD
      Curvature1000R
      TouchscreenNo
      Resolution2560 x 1440
      Aspect Ratio16:9
      Pixels Per Inch (ppi)109 ppi
      Maximum Brightness350 cd/m2
      600 cd/m2 (Peak)
      Contrast Ratio2500:1
      Refresh Rate240 Hz
      Variable Refresh TechnologyG-Sync, FreeSync
      Bit Depth / Color Support8-Bit+FRC (1.07 Billion Colors)
      Color Gamut125% sRGB
      95% DCI-P3
      Response Time1 ms (GtG)
      Viewing Angle (H x V)178 x 178°
      Inputs / Outputs
      Inputs/Outputs1 x HDMI 2.0 Input
      2 x DisplayPort 1.4 Input
      1 x 3.5 mm Output
      2 x USB Type-A (USB 3.1 / USB 3.2 Gen 1) Output
      1 x USB Type-B (USB 3.1 / USB 3.2 Gen 1) Input
      Learn More
      Brands
      SAMSUNG
      Display Resolution
      QHD (1440p, 2K)
      Related products
      GIGABYTE GS27Q 27" QHD 170Hz 1ms IPS Gaming Monitor
      Quick View
      Monitors
      ₨69,999
      Add to cart
      MSI PRO MP251 E2
      Quick View
      MSI Pro MP251 E2, 25″ (1920×1080) FHD 120Hz 1ms, IPS Business Monitor
      Add to cart
      Sale!
      ASUS TUF GAMING VG27AQM1A
      ASUS TUF GAMING VG27AQM1A 2K, 260Hz, Fast IPS 1MS Gaming Monitor
      ₨116,999 Original price was: ₨116,999.₨114,999Current price is: ₨114,999.
      MSI PRO MP273U
      MSI PRO MP273U, 27″ 4K (3840×2160) UHD 60Hz, IPS Monitor